NAJBOLJEM U DECEMBRU NI MINUT Milan rutinirao Empoli bez Luke Jovića

Fudbaleri Milana pobijedili su u gostima ekipu Empolija rezultatom 3:0 u 19. kolu Serije A.

Milan je danas opravdao ulogu favorita i rutinski pobijedio “davljenika” golovima Loftus-Čika, Žirua i Traorea.

Već u 11. minutu Rafael Leao je prohujao po lijevom boku, povratnim pasom pronašao Loftus-Čika koji je udarcem iz prve pogodio dalji ugao za 1:0.

Sve je bilo gotovo na isteku pola časa igre kada je Loftus-Čik pokušao makazice, a defanzivac Empolija ga izblokirao rukom, te glavni arbitar očekivano pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Olivije Žiru koji je od prečke pogodio za 2:0.

Daleko od toga da je Empoli danas bio bezopasan, naprotiv, domaći su imali čak 17 udaraca ka golu Menjona, ali od toga samo dva u okvir zbog čega nisu bili ni blizu iznenađenja.

Konačnih 3:0 postavio je mladi Čaki Traore, koji je dobio ponovo šansu kod Stefana Piolija, pošto je pogodio i u Kupu Italije protiv Kaljarija. U 88. minutu Milan je kreirao odličnu kontru, Pulišić je kao na tacni proigrao Traorea koji je poslao loptu u dalji ugao za 3:0.

Milan je ostao treći na tabeli sa 39 bodova, dok je Empoli pretposljednji sa 13, pišu Sportske.net.