NASTAVLJENA DOMINACIJA Orlovi se okitili novom titulom šampiona BiH, Banjalučanke i u 3. meču finala bolje od Lavova

Košarkašice Orlova savladale su ekipu Lavova u 3. finalnoj utakmici i tako odbranile titulu prvenstva BiH.

Izabranice Vesne Džuver su u Banjaluci slavile sa 66:57 i nastavile dominaciju, a u finalnoj seriji ukupan rezultat bio je 3:0 za Banjalučanke.

Orlice su se tako okitile 3. trofejom u sezoni, pošto su ranije osvojile Kup Republike Srpske i Kup BiH, a koliko su bile dominantne pokazuje i činjenica da su u domaćem prvenstvu sezonu završile bez poraza.

Gdje su stale u prve 2 utakmice, Orlice su nastavile u trećoj. Odmah na startu napravile su razliku nad Lavovima i sa 10 poena razlike dobile prvu četvrtinu. Prednost Banjalučanki samo je rasla, pa se na poluvrijeme otišlo sa 42:27 za Orlove.

U trećem periodu došlo je do blagog opuštanja, gdje su Lavovi sa šest razlike uspjeli da smanje rezultat.

Ipak to je bilo sve od njih, a u posljednjem periodu Orlovi su sačuvali prednost i zasluženo došli do titule.

U Pobjedničkoj ekipi najefikasnija je bila Aleksandra Mužević sa 21 poenom i 10 skokova, a pratila je Hana Predojević sa 18 poena.

U ekipi Lavova Estefani Fajardo ubacila je 16 poena.