NBA LIGA Jokić zakucavao, Denver opet izjednačen sa šampionima na vrhu Zapada (VIDEO)

Košarkaši Denvera su stigli do 50. pobjede u tekućoj sezoni NBA lige, savladan je Detroit sa 95:92, a na taj način Nagetsi su se izjednačili na vrhu Zapadne konferencije sa aktuelnim šampionom Golden Stejtom, koji je prvi.

Srpski košarkaš Nikola Jokić je odigrao još jednu odličnu utakmicu i za 33 minuta i 18 sekundi igre stigao do 23 poena (šut 24-10, trojke 5-0), 15 skokova i 2 asistencije, a posebno atraktivno je bilo zakucavanje na tri minuta i 42 sekunde prije kraja, kojim su domaći poveli sa 89:78.

Činilo se tada da će Denver erutinski privesti meč kraju, ali se ušlo u uzbudljivu završnicu, gosti su imali čak i šut za produžetak, ali je Blejk Grifin promašio šut za tri poena.

Osim Jokića sjajan u ekipi Nagetsa bio je Džamal Marej sa 33 poena, a na drugoj strani pomenuti Grifin je susret završio sa 29 poena i 15 skokova.

“Tripl dabl” Dončića u porazu od Bogdanovića i Bjelice

Pobjedu je ostvario i tim Sakramenta na gostovanju Dalasu 125:121, Bogdan Bogdanović je za 29:21 minuta ubacio 14 poena, te imao 3 skoka, 5 asistencija i ukradenu loptu, dok je Nemanja Bjelica za nešto više od 28 minuta provedenih na parketu imao učinak od 8 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

De Aron Foks je bio najefikasniji u pobjedničkom timu, a na drugoj strani sjajni Luka Dončić je stigao do sedmog “tripl dabla” u svojoj prvoj sezoni ubacio je 29 poena te imao po 12 skokova i asistencija.