Ne idu penali bez Borjana: Amerikanci nakon velike drame izbacili Kanadu sa Gold kupa

Velikim derbijem četvrtfinala Gold kupa između Sjedinjenih Američkih Država i Kanade okončana je ova faza turnira reprezentacija iz KONKAKAF zone.

SAD reprezentacija

Prava drama viđena je i u završnici regularnih 90 mintua i kasnije u produžecima.

Amerikanci su poslije 2:2 u regularnom dijelu meča nakon jedanaesteraca prošli dalje.

Brendon Vaskez je donio prednost domaćinu u 88. minutu, međutim u trećem minutu sudijske nadoknade je Stiven Vitorija pogodio sa bijele tačke i tako obezbjedio svom timu dodatnih 30 minuta.

Igrao se 109. minut kada je rezervista Džejkob Šafelburg šokirao većinu navijača u Sinsinatiju golom za potpuni preokret. Pa ipak, nesrećni Skot Kenedi je auto-golom samo pet minuta kasnije odveo meč na penale.

Prva tri penala nisu iskorišćena i od tog momenta su igrači SAD-a imali prednost. U petoj seriji Čarls-Andreas Brajam je promašio za veliku radost na tribinama, prenosi Telegraf.

SAD će u polufinalu igrati sa Panamom, koja je ranije savladala Katar sa 4:0. Drugi par čine Jamajka i Meksiko nakon trijumfa nad Gvatemalom (1:0) i Kostarikom (2:0).