"Nećemo da učestvujemo u cirkusu" ŽKK Orlovi povukli aplikaciju za Izbor sportiste Banjaluke

Upravni odbor Ženskog košarkaškog kluba Orlovi obavijestio je Gradsku upravu Banjaluka da povlači aplikaciju za Izbor najbolkjih sportista Banjaluke, jer, kako u saopštenju kažu, neće da učestvuju u cirkusu u režiji stručne komisije.

Oni su u saopštenju naveli da ne žele čak ni da se na manifestaciji koja će biti održana 28. marta pomene ime ovog kluba kao i košarkašica koje nose njegov dres.

– Dok oni glasaju tajno mi javno poručujemo da nećemo da učestvujemo, pošto u nazovi stručnoj komisiji za sport sjede nestručni i pojedinci bez ljudskog i moralnog kredibiliteta jer moralan čovjek nikada neće uzeti tuđe i ono što ne za zaslužuje. Odluku smo donijeli teškog srca zbog omalovažavanja naših rezultata posljednjih godina – naveli su u saopštenju koje je potpisao prvi čovjek kluba Luka Lugonja.

Takođe u prilogu su stavili rezultate ŽKK Orlovi u 2022. godini u kojoj je ovaj kolektiv osvojio treće mjesto u regionalnoj WABA ligi, osvojio Kup Republiek Srpske i BiH, igrao finale prvenstva BiH, dok je kadetska selekcija osvojila titulu u BiH. Takođe, naveli su i rezultate Ženskog rukometnog kluba Borac, očigledno glavnog kandidata za nagrade.

„Osice“ su u sezoni 2021/22. osvojile četvrto mjesto u Premijer ligi, osvojile Kup Republike Srpske i igrale šesnaestinu finala EHF evropskog kupa. Takođe, juniorke i kadetkinje su osvojile titule prvaka BiH.