NEK SE SPREMI FRIC Đoković bez velikih problema do četvrtfinala US open (FOTO)

Novak Đoković je izborio novo četvrtfinale na US Openu.

Đoković slavi

Drugi teniser svijeta je bez većih problema, po 13. put stigao do osam najboljih u Njujorku, a u četvrtom kolu pobijedio je Bornu Goja iz Hrvatske, 6:2, 7:5, 6:4.

Meč je trajao 146 minuta, bio je to njihov prvi okršaj do sada i treba reći da je Splićanin, 105. na svjetskoj listi, pokazao dobar tenis, ali to nije bilo dovoljno da zaustavi trostrukog šampiona turnira.

Za razliku od meča sa Đereom, kada je izgubio početna dva seta, Novak ovog puta, po nesnosnih 30 stepeni i velikoj vlazi, nije sebi dozvolio da mu se meč oduži.

Reklo bi se da je u ovkirima očekivanog završio posao i tako zakazao osmi okršaj protiv Tejlora Frica protiv kog u pobjedama vodi sa 7-0.

I ako želi do Novok finala na Kvinsu, moraće da preskoči dvije američke prepreke, prvo Frica, a onda Šeltona ili Tijafoa.

Odmah je Novak stigao do brejka u meču sa Gojom, potom poveo sa 2:0.

Novi brejk napravio je u petom gemu za 4:1 i s obzirom na činjenicu da je dobro servirao, lako je poslije 42 minuta stigao do prvog seta, 6:2.

Zaigrao je teniser iz Splita bolje i agresivnije na startu drugog seta i u drugom gemu stigao do brejka i 2:0.

Međutim, nije mu Novak dao da se odlijepi, odmah je uzvratio brejkom i potom izjednačio na 2:2.

Poslije serije brzih i kratkih gemova, Novak je u 11. gemu strpljivo sačekao i iskoristio šansu za brejk i 6:5, poslije čega je odservirao za 7:5.

Imao je Novak lepu priliku da dođe do brejka u trećem gemu trećeg seta, nije uspio.

Nije tada, ali jeste u sedmom gemu za 4:3 i to na maestralan način, bez izgubljenog poena.

Na 5:3, imao je Novak meč loptu na servis protivnika, nije je iskoristio, navodi B92.

Ipak, u narednom gemu na svoj servis je završio posao i stigao do ukupno 85. pobjede u Njujorku.