LOŠA VEČE SRBA U NBA Bogdanović PROMAŠIO ZA POBJEDU Kingsa, poraz Gudurićevog Memfisa (VIDEO)

Sakramento je imao šansu za pobjedu nad Bostonom u gostima, ali srpski košarkaš Bogdan Bogdanović nije uspio da pogodi posljednji šut za tri poena.

Prethodno je bio precizan sa distance za vođstvo Kingsa od 102:101, ali je Markus Smart postavio konačnih 103:102 za Seltikse 31 sekundu prije kraja meča.

U posljednjih pola minjuta igre Bogdan je izgubio loptu, na druoj strani neprecizni su bili Smart i Tejtum, a onda je tri sekunde prije kraja uslijedio posljednji šut iz veoma teške pozicije, međutim lopta nije ušla u obruč.

Bogdanović je susret završio sa 13 poena uz loš šut pogodio je svega pet od 20 pokušaja, odnosno dvije trojke od 13 upućenih. Imao je osam asistencije, po skok i blokadu, te dvije izgubljene lopte za 29 minuta igre.

Nemanja Bjelica je igrao nešto više od 26 minuta, ubacio je četiri poena uz šut iz igre 7-1, od čega su trojke bile 5:0. Ostvario je šest skokova, pet asistencije, te blokadu, a takođe je imao dvije izgubljene lopte.

U poraženom timu Badi Hild je ubacio čak 41, a Harison Barns 20 poena, dok je u pobjedničkom Džejlin Braun imao 24, Tejtum je dodao 20, Smart 17, a Enes Kanter 13 poena.

Uspjeha nije imao ni Marko Gudurić čiji je Memfis poražen na gostovanju kod Indijane 126:114, a srpski košarkaš je za nešto više od osam minuta ubacio pet poena uz šut iz igre 3-2 (trojke 1-1), a imao je i jednu asistenciju.