NEVJEROVATAN PORAZ Borac ispustio plus 20 i primio koš u posljednjoj sekundi (VIDEO)

Košarkaši Borca doživjeli su poraz od Sutjeske 74:75 nakon nevjerovatnog pada u četvrtoj četvrtini. Banjalučani su imali na startu posljednjeg perioda plus 20, ali devet minuta nisu dali koš iz igre i na kraju su izgubili poenima u posljednoj sekundi.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo banjalučkom timu koji je uspio da iskoristi i kazni sve greške rivala. Sutjeska je u prvih 20 minuta imala čak 11 izgubljenih lopti, nisu se snalazili na dobru odbranu Borca, pa je ekipa Dragana Nikolića u drugoj četvrtini sjajno šutirala za tri poena i napravila veliku prednost.

Pri rezultatu 6:7, Banjalučani su napravili prvu seriju od 9:0 i to zahvaljujući dobroj odbrani. U napadu su dosta griješili i nisu imali šut za tri poena, ali su zahvaljujući veoma dobrom ofanzivnom skoku sačuvali sedam poena prednosti.

U drugoj četvrtini Banjalučani su imali napadačku rapsodiju.  Sutjeska je prišla na 21:27 ali je onda uslijedio brz protok lopte, biranje dobrih pozicija što je donijelo odlične pozicije u šutu za tri poena koje je Borac iskoristio. U drugoj četvrtini ekipa trenera Dragana Nikolića je ubacila čak osam šuteva za tri poena, a Aljoša Janković je u ovom period ubacio tri pokušaja uz maksimalan učinak. Borac je došao na dvocifren učinak a na odmor su otišli sa plus 15 (48:33). U ovom period Banjalučani su bili na polovičnom učinku u šutu za tri poena (10 od 20).

Start treće četvrtine protekao je u rastrzanoj igri sa puno grešaka pa je u prvih pet minuta postignuto samo po šest poena. Ipak u drugih pet minutatrećeg period Banjalučani su pronašli ritam i uspjeli su da odu na plus 20 (64:44)

A onda je uslijedio ogroman pad. Banjalučani su pravili grešku za greškom i dopustili su Sutjesci da napravi seriju 15:0 i donese neizvjesnost u meč. Ekipa trenera Dragana Nikolića punih devet minuta nije uspjela da postigne poene iz igre ,pa je rival prišao na 68:70.

Knežević je zatim bio siguran sa linije slobodnih bacanja. Kondić je pogodio za 74:70, a Ćalić je trojkom donio veliku dramu. Nakon što je Knežević promašio šut za tri pona, Tomašević je u posljednjoj sekundi donio pobjedu.

Spasojević je ubacio 20 poena za pobjednički tim dok je Tomašević imao 19. Aljoša Janković je postigao 11 poena, dok su Draško Knežević i Diante Boldvin dodali po 10 za banjalučki tim.

Naredni meč Banjalučani igraju u petak od 18 časova protiv MZT i biće to utakmica za prvo mjesto.