BEZ POBJEDNIKA Borcu bod sa Širokim

Fudbaleri Borca remizirali su u sklopu 30. kola Premijer lige BiH protiv Širokog Brijega (1:1).

Gosti su bolje otvorili meč i poveli su u 37. minutu preko Bože Vukoje sa penala.

Banjalučani su takođe sa 11 metara postigli pogodak, a strijelac je u 50. minutu bio Dejan Meleg.

Borac je eventualnom pobjedom mogao gotovo da osigura nastup u Evropi naredne sezone, a trenutno imaju sedam bodova više od četvrtoplasiranog Sarajeva.

Crveno-plavi imaju i meč zaostatka, tako da imaju dodatnu prednost u borbi za treću poziciju.

Tabela: 1. Zrinjski 77, 2. Tuzla siti 53 (meč manje), 3. Borac 50 (meč manje), 4. Sarajevo 43, 5. Željezničar 39 (meč manje), 6. Velež 38, 7. Široki Brijeg 34 (meč manje), 8. Posušje 30, 9. Leotar 30, 10. Sloboda 29, 11. Rudar 26, 12. Radnik 22 boda.