Prvi trijumf Borca u novoj sezoni: Pavlović autogolom častio sugrađane, Meleg završio posao

Fudbaleri Borca su ostvarili prvu pobjedu u tekućoj sezoni Premijer lige.

Banjalučani su sa 2:0 savladali Posušje u gostima, a bila je ovo njihova tek druga pobjeda na “Mokrom Docu”.

Crveno-plavi su prvi zapretili u 10. minutu, Zakarić je uputio dobar pas za Mrkaića koji je šutirao iskosa sa desne strane pored dalje stative, a bilo bi bolje da je asistirao za Tatara koji je utrčavao na peterac.

Pet minuta kasnije na drugoj strani je Jović šutirao iz slobodnog udarca sa 18 metara malo iskosa sa lijeve strane, gađao je Pavlovićev ugao, ali je golman gostiju zaustavio šut. Prethodno je upravo Jovića oborio Vojnović.

U 26. Minutu desio se sporan detalj, Kulašin je ukrao jednu loptu, bio je povučen za dres od strane Horića, pao je, ali se pištaljka nije čula.

Deset minuta nakon toga poslije centaršut Zakarića iz slobodnog udarca niko nije dirao loptu koja je završila zamalo pored gola.

Ipak, dva minuta kasnije Banjalučani su poveli, Piščević poslao dijagonalu prema Kulašinu, defanzivac domaćih Pavlović je pokušao glavom da vrati loptu golmanu Kukiću koji je istrčao i ostavio nezaštićenu mrežu koja se zatresla.

Banjalučki tim je tako na odmor otišao sa golom prednosti, a od starta nastavka Posušaci su krenuli po izjednačenje.

U 59. minutu Pavković je dobio dobar pas između dva defanzivca Borca i izašao je sam pred čuvara mreže Pavlovića koji je zaustavio njegov udarac.

Gostujući tim je mogao da udvostruči vođstvo u 72. minutu, Kulašin je dobro pronašao Mrkaića koji nije bio u ofsajdu, ovaj je opet šutirao iskosa i pogodio spoljni dio mreže, a bilo bi bolje da je povratnom loptom pokušao da pronađe nekog od saigrača koji su utrčavali.

Fudbaleri i svi sa klupe Borca su u 74. minutu tražili penajer je Bešlić igrao rukom, ali se sudija Musić ni ovog puta nije oglasio i gosti su tada oštećeni.

U 78. minutu Piščević je pokušao da pronađe Mrkaića sa desne strane, ali nije učinio to na najbolji način, i loptu je praktično poslao u ruke Kukiću.

Igrao se drugi minut sudijske nadoknade kada je Piščević sa desne strane ubacio loptu na peterac, a na pravom mjestu bio je Meleg, koji je ušao malo prije toga, te je glavom poslao loptu u mrežu.