NOVI ŠOK ZA BORAC Sloga se vratila iz 0:2 i osvojila bod na debiju

Sloga Meridian je na debiju u Premijer ligi BiH osvojila bod protiv Borca 2:2 i vratila se iz velikog rezultatskog minusa u prvih 45 minuta.

Banjalučani su doživjeli još jedan šok nakon eliminacije iz Evrope, iako se činilo nakon prvog dijela da će startovati pobjedom u ligi.

Borac je odlično počeo meč. Već u drugoj minuti Aleksandar Vojnović se najbolje snašao nakon kornera i poslao je loptu u mrežu nemoćnog Đulčića. Bio je to prvi gol za ovog igrača.

Sloga Meridian je ušla u utakmicu bojažljivo, kao da su bili u grču zbog debija u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Banjalučani su to iskoristili pa su u 16. minuti povećali prednost na 2:0. Sjajan gol iz slobodnog udarca je postigao Dejan Meleg. Zatim je Momčilo Mrkaić pogodio i stativu.

U drugom dijelu Dobojlije su ušle puno ofanzivnije i to je odmah donijelo rezulatat. U 60.minuti Uglješa Stevanović je smanjio zaostatak i upisao se u istoriju Sloge Meridian kao prvi strijelac u elitnom rangu.

Poruka Lešinara igračima

Navijači Borca popularni Lešinari tokom meča su imali poruku za igrače i stručni štab. Na transparentu u Modriči je pisalo. -Ako ste došli u Banjaluku samo radi novca, idite što prije dok vam nismo j**ali i majku i oca! A ukoliko ćete se boriti za velikana, imaćete podršku Lešinara.

Banjalučani su zatim doživjeli novi šok. Samo dvije minute kasnije Milanković je donio izjednačenje.

Trener Nenad Lalatović je bacio sve karte u napad pa je uveo Jovu Lukića i Gorana Zakarića. Banjalučani su krenuli sa pritiskom pa su šanse imali Jovo Lukić i Milan Spremo. Gostima je poništen gol Lukića jer je lopta bila napustila teren.

U sudijskoj nadoknadi Danilo Đulčić je zaustavio i pokušaj Amara Begića, pa su Dobojlije došle do prvog boda.