NEVJEROVATNI JOKIĆ Srbin ispisao istoriju na Božić, Dalas ubacio 51 poen za četvrtinu

Nevjerovatna sezona za Nikolu Jokića se nastavlja. Srpski košarkaš se ne zaustavlja nakon dvije uzastopne MVP titule.

Ovaj put istorija je ispisana na Božić u utakmici protiv Finiks Sansa. Naime, srpski centar je zabilježio novi tripl dabl sa 41 poena, te po 15 skokova i asistencije i tako postao tek treći igrač u istoriji koji je zabilježio takav učinak na ovaj datum.

Prije njega su to uspjeli samo Džejms Harden i naravno Oskar Robertson, koji je to uradio tri puta u svojoj bogatoj karijeri. Jokić ove sezone prosječno bilježi 25 poena, 11 skokova i devet asistencija po utakmici.

Denver je u sjajnom meču nakon produžetka savladao Finikis 128:125.

Košarkaši Dalasa pobijedili su Los Anđeles Lejkerse 124:115 i ostvarili treću uzastopnu pobjedu u NBA ligi. Iako su loše krenuli i gubili na poluvremenu 11 razlike, u trećoj četvrtini košarkaši Dalasa apsolutno su nadigrali rivala, u kojoj su ubacili 51 poen, u odnosu na 21 koliko su postigli Lejkersi.

Dalas je predvodio Luka Dončić sa 32 poena, devet skokova, devet asistencija i dve ukradene lopte. Kristijan Vud upisao je 30 poena, osam skokova, sedam asistencija i četiri ukradene lopte.

U ekipi iz Lejkersa najefikasniji je bio Lebron Džejms sa 38 poena, uz šest skokova i pet asistencija. Rasel Vestbruk dodao je 17 poena, pet skokova i četiri asistencije, a Ostin Rivers 16 poena.

Uoči utakmice ispred hale je otkrivena statua nekadašnjem košarkašu Dalasa Dirku Novickom.

Košarkaši Bostona bili su bolji od Milvoki Baksa rezultatom 139:118, dok je Golden Stejt savladao Memfis sa 123:109.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi Seltiksa bio je naravno Džejson Tejtum, koji je ubacio 41 poen uz sedam skokova i pet asistencija.

Što se Milvokija tiče istakao se Adetokumbo sa 27 poena i devet skokova. Bilo je problema, Adetokumbo je završio na podu, pokušao da se obračuna sa Džajlenom Braunom, na kraju dobio i tehničku.