Ništa od srpskog derbija: Lajović ispao na startu kvalifikacija za turnir u Pekingu

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspio da prebrodi prvu prepreku u kvalifikacijama za turnir u Pekingu jer je poražen od Janika Hanfmana iz Njemačke - 6:3, 7:6(7).

Dušan Lajović

Meč je trajao minut manje od dva časa, a činilo se u jednom momentu da je na pomolu jedan veliki maraton.

Duci svoje šanse nije iskoristio u trećem (1:2) i sedmom gemu (2:5), ali je pretrpio i sam brejk u četvrtom za 1:3, pa je Hanfman produžio kao osvajanju prvog seta.

Dosta propuštenih prilika je bilo sa obje strane i u drugoj dionici, ali se u taj-brejku rješavalo bitno pitanje.

Došao je Nijemac do 5:2, ali je Lajović onda osvojio četiri poena u nizu uz dva mini brejka, te obezbjedio set loptu, a zatim još jednu.

Nije uspio da iskoristi svoje šanse, pa je njemački predstavnik ponovo preuzeo inicijativu i skratio sebi posao.

Hanfman će se za glavni žrijeb boriti protiv pobjednika duela Miomira Kecmanovića i Pavela Kotova, prenosi Telegraf.