Norič demoliran: Lids fantastičnom partijom rezervisao kartu za "najskuplju utakmicu na svijetu"

Fudbaleri Lidsa plasirali su se u finale plej-ofa Čempionšipa i na korak su do povratka u Premijer ligu poslije samo jedne sezone! Beli su u revanš meču savladali Norič kod kuće ubjedljivim rezultatom 4:0, poslije 0:0 u prvoj utakmici na strani.

Lids je doslovno demolirao Norič na Eland roudu. Već do poluvremena je vodio 3:0 i riješio sve dileme.

Danijel Farke, naprosto, nije imao milosti prema bivšem klubu, koji je prije samo tri godine uveo u Premijer ligu.

Da je Nijemac majstor za Čempionšip dalo se naslutiti i ove sezone na klupi Bijelih. U finišu prvenstva je ispustio direktan plasman, ali će učiniti sve da kroz doigravanje uvede još jedan tim u englesku elitu.

Prvi korak je načinjen, i to potpuno zasluženo. Bijeli su dokazali da su mnogo bolji od Kanarinaca.

Već u sedmom minutu je Makedonac Ilija Gruev donio prednost domaćinu, da bi u 20. Žoel Piro udvostručio vođstvo.

Poslije pogotka Žoržinja Rutera u 40. navijači su uveliko počeli da bukiraju karte za finalni meč na Vembliju, da bi konačan rezultat postavio Krisensio Samervil u 68. minutu.

Lids za plasman u Premijer ligu igra protiv boljeg iz duela Sautempton – VBA. Prvi meč u Vest Bromviču je okončan bez golova, revanš je u petak u Sautemptonu.

Da vidimo ko će na megdan Bijelima u najskupljoj utakmici na svijetu, s obzirom na to da prolaz u PL donosi i do 200.000.000 evra.