NOVI BREJK U EVROLIGI Olimpijakos poveo u Blaugrani protiv Barselone

Košarkaši Olimpijakosa poveli su u četvrtfinalnoj seriji Evrolige protiv Barselone sa 1:0.

Kenan  Rubio

Tim iz Pireja je u prvom meču u Blaugrani slavio trijumf rezultatom i tako preuzeo prednost domaćeg terena.

Grčki tim je tokom cijelog susreta kontrolisao meč, a iako je Barsa uspjela u drugoj dionici da preokrene i povede, ključna je bila serija gostiju pred kraj poluvremena.

Tada je Olimpijakos stigao do +10 (34:44) i ta prednost se, uz manje ili veće oscilacije, održala do samog kraja.

Olimpijakos je u trećem kvartalu imao maksimalnih +13, ali Barselona je serijom 8:0 sredinom posljednje dionice uspjela da priđe na samo dva poena minusa i “zakuva” završnicu.

U njoj su gosti nekoliko puta odbijali nalete, a Barsa je posljednju šansu propustila u posljednjem minutu kada je Nikola Laprovitola prokockao napad na 72:75.

U narednom napadu je Filip Petrušev fauliran i pri doskoku mu je “prošetalo” koljeno, zbog čega je ostao na parketu, a zatim uz pomoć Nikole Milutinova jedva odšetao do klupe.

Djelovalo je da je ozbiljniji problem, ali će naknadni pregledi i vijesti iz Olimpijakosa ukazati na to kakav je stepen povrede srpskog reprezentativca.

Crveno-bijeli su došli do “brejka” uz 15 poena Najdžela Vilijams-Gosa i 14 Ajzee Kenana, dok je Petrušev imao 12 uz pet skokova, a Mustafa Fal 11 koševa, piše B92.

U ekipi Barselone su Vili Ernangomes i Džabari Parker imali po 13, Aleks Abrinjes 11, a Riki Rubio 10 postignutih poena.

Naredni meč u ovoj seriji igra se takođe u Barseloni, za dvije večeri.