NOVI DEBAKL PROTIV ZRINJSKOG Košmarno prvo poluvrijeme Borca za poraz u derbiju

Borac je doživio drugi uzastopni debakl protiv Zrinjskog, poslije 5:1 u Banjaluci na svom terenu u Mostaru su slavili sa 4:1.

Bez golmana Bojana Pavlovića i lijevog beka Aleksandra Subića, te najboljeg strijelca Stojana Vranješa s kojim je raskinut ugovor, aktuelni šampion BiH je brzo položio oružje pod Bijelim brijegom.

istina, početak crveno-plavih je obećavao, Vušurović je odlično šutirao sa 18 metara u trećem minutu, lopta je išla u gornji lijevi ugao, ali je Čondrić sjajno reagovao i izbacio loptu u korner.

Poslije centaršuta Zakarića lopta je da drugoj stativi došla do Jovanovća koji nije najbolje šutirao, lopta je išla u gol, ali je i ovog puta čuvar mreže Mostaraca dobro intervenisao.

Bilo je to sve što su Banjalučani napravili u prvom poluvremenu, a za promašaje su kažnjeni 10 minuta kasnije kada je Malekinušić šutirao, lopta je zakačila Jovanovića, dirao ju je i golman Ćetković, ali nedovoljno da je spriječi da završi u mreži za 1:0.

Već u 25. minutu bilo je 2:0 kada je Bilbija sigurno izveo kazneni udarac, a penal je skrivio Zakarić, koji je ponio kapitensku traku umjesto Vranješa, a krilni fudbaler gostiju je bez potrebe sa leđa odgurnuo Memiju.

Svoj 13. gol u tekućoj sezoni kapiten Zrinjskog Bilbija, koji je ponikao baš u Borcu, postigao je u 30. minutu kada je iskoristio smušenost odbrane Banjalučana poslije ubacivanja iz auta i mirno sa nekoliko metara matirao protivničkog čuvara mreže.

Košmarno poluvrijeme gostiju, a odlično domaćeg tima zaključio je Savić u 36. minutu, a desila se slična situacija kao kod prvog gola, jer je lopta zakačila Bošnjaka, te završila u donjem desnom uglu nemoćnog Ćetkovića.

U nastavku se prvo uzbuđenje desilo u 57. minutu kada je poslije ubacivanja iz slobodnog udarca Ćorić spustio loptu za Lukića koji je šutirao iz prve, ali na raskvašenom terenu nije najbolje zahvatio lopti u ona je otišla pored gola.

Već u sljedećem napadu Vušurović je ušao sa lijeve strane i oštro šutirao po zemlji, a Čondrić je dobro reagovao i nogom izbio loptu u polje.

Nedugo nakon što je ušao u igru Moraitis je u 73. minutu dva puta bio u prilici, ali su ga prvo omeli domaći defanzivci, da bi poslije ubacivanja Dujakovića njegov šut zaustavio golman Zrinjskog.

Poraz Banjalučana je ublažio Vušurović koji se ubacio iza odbrane domaćih, primio loptu, povukao je i onda preciznim udarcem sa vrha šeesnaesterca pogodio donji desni ugao.

Sloboda – Velež.

Plasman: Zrinjski 39, Tuzla Siti 31, Sarajevo 25, Borac, Široki Brijeg po 23, Sloboda 22, Željezničar 18, Leotar 16, Rudar Prijedor 14, Velež 13, Posušje 11, Radnik 10 bodova.