PRIKOVANI ZA DNO TABELE Novi poraz BiH u kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Češke rezultatom 69:64 u utakmici pretposljednjeg kola u grupi “K” kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvensvo u Kinu.

Nakon deset minuta utakmice Češka je vodila rezultatom 20:15, a na poluvrijeme je domaći tim otišao sa šest koševa prednosti (39:33).

Pokušavala je BiH uhvatiti priključak, ali je u trećoj dionici uspjela prići na samo dva poena (45:43) pa je Češka sa pet koševa viška ušla u posljednju dionicu.

Koševima Amara Gegića BiH je na minut i 33 sekunde do kraja meča prišla na samo dva poena manjka 64:62, međutim, Bohačik pogađa trojku za povratak Čeha na plus pet, Halilović poenima koje je postigao 26 sekundi prije kraja meča ponovo približava BiH na samo tri poena manjka. Patrik Gauda, sa dva bacanja donosi, ispostavilo se, nedostižnu prednost za BiH.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Jaromir Bohačik sa 17 poena, dok je BiH predvodio Aleksandar Lazić sa 16 poena.

Nakon ovog poraza BiH je ostala na posljednjem mjestu na tabeli, sa skorom od dvije pobjede i devet poraza, a i prije ovog kola bila je bez šansi za odlazak na Svjetsko prvensvo u Kinu.