NOVI REMI KRUPE Brkić u sudijskoj nadoknadi donio bod Tuzla Sitiju

Fudbaleri Krupe i Tuzla Sitija odigrali su neriješeno 1:1 u 24. kola M:tel Premijer lige BiH. Domaći su poveli u 65. minutu preko Vukmanovića, a izjednačio je Brkić u sudijskoj nadoknadi vremena.

U prvih 25 minuta meča gosti su imali terensku inicijativu, posjed lopte na svojoj strani, ali bez ozbiljnijih prilika, međutim, u nastavku je Krupa u potpunosti dominirala i određivala ritam meča.

U 28. minutu Krupa je imala prvu priliku, lopta je došla do Mandića koji je sa nekih desetak metara iskosa sa desne pokušao da lobuje golmana Tuzla Sitija, ali je Fejzić bio oprezan i presjekao je ovu loptu.

U 31. minutu nova prilika za domaće, Redžić je presjekao jednu loptu, ona je došla do Mandića na desnoj strani, ali je centaršut koji je uslijedio bio prejak pa je i ova prilika otišla u nepovrat. Samo minut kasnije nova kontra Krupe, Pavlović je na desnoj strani pronašao Mandića, a ovaj ponovo poslao prejak pas za Dujakovića pa je Fejzić još jednom uspio prvi da dođe do lopte.

U 33. minutu nova prilika za Krupu, lopta je došla do Nikolića, aali je napadač domaćih loše šutirao pa je lopta otišla pored gola. U novoj prilici, jednoj od najboljih u prvom dijelu, Krupa je bila u 37. minutu. Ubacio je Galić sa desne strane, Jović je bio u odličnoj situaciji, ali je oklijevao pa je njegov udarac izblokiran.

42. minut Fejzić je bravurozno intervenisao i još jednom spasio svoj gol. Nakon prekida sa desne strane loptu je ubacio Jović, Mandić je šutirao, ali je golman tima iz Tuzle bio na visini zadatka.

Počela je Krupa dobro i u nastavku, ali je prvu priliku imao gostujući tim. Lopta je u 52. minutu došla do Ubiparipa koji je vratio loptu za Džafića, ali je ovaj sa nekih sedam osam metara snažno šutirao preko gola.

Krupa je do prednosti došla u 65. minutu.  Jović je uposlio dugom dijagonalom Vukmanović koji je odlično primio loptu u šesnaestercu, namjestio se na lijevu nogu i onda snažnim udarcem savladao gholmana Fejzića za veliko slavlje domaćina.

Pokušao je u 72. minutu je i Palić, odlično je u donji desni ugao šutirao sa ruba šesnaesterca, ali je Fejzić ponovo, čudesnom intervencijom, sačuvao svoju mrežu.

Gosti su zaprijetili u 80. minutu, sa nekih 18 metara pokušao je Brkić, gađao je ali je lopta otišla pored gola. Do boda gosti stižu u sudijskoj nadoknadi vremena, jednu povratnu loptu dobio je Brkić koji je precizno šutirao i svom timu donio važan bod u borbi za Evropu.