Ostalo

Novi uspjesi srpskog boksa, tri medalje u Poreču

Srpski boks nastavlja sa uspjesima. Osvojene su nove medalje, ovaj put na Evropskom prvenstvu EUBC za mlade seniore (U 22) u Poreču. Bronze su na grudima Almira Memića, Omera Ametovića i Aleksandre Rapaić.

Poslije sjajnih mečeva u četvrtfinalu srpski reprezentativci u polufinalu nisu uspjeli da pobijede svoje rivale i ostvare plasman plasman u borbu za zlato.

Omer Ametović je poslije fenomenalne pobjede na prvakom Evrope, Mađarom Atilom, povrijedio ruku. Ipak nije želio da preda meč, borio se protiv mnogo višeg ljevorukog Kasale iz Gruzije i izgubio na poene. Saška Rapaić je dobro počela meč protiv Poljakinje, ali iskusnija rivalka bila je bolja odlukama sudija u sve tri runde.

Memić je u posljednjem meču imao veliku podršku sa tribina, kako od naših tako i od trenera i takmičara iz Slovenije i Hrvatske.

Bio je ubedljiv momak iz Prijepolja u prvoj rundi. U drugoj previše hteo, puno je promašivao rivala Mofida i sudije su drugu rundu dale prednost Bugarinu, što je izazvalo zvižduke je sa tribina. Treću rundu Memić nije bio ubjedljiv kao u kvalifikacijama i četvrtfinalu.

Memić, Ametović i Rapajićka imaće dva dana odmora a 23 marta ih očekuje ceremonija dodjele medalja. Selektor Milan Piperski istekao je da da je vrlo zadovoljan ukupnim izdanjem takmičara, koji su prosječno dvije godine mlađi od svojih rivala. Ametović ima samo 19 godina, Memić 20 a Aleksandra 21.