Od tragičara do junaka: Ronaldo donio novu pobjedu Al Nasru i tako ga ostavio u borbi za titulu (VIDEO)

Strepeo je Al Nasr na gostovanju Al Taiju, bio blizu kiksa, ali je Kristijano Ronaldo "porodio" trijumf iz penala tri minuta prije kraja – 2:1.

Kristijano Ronaldo

Malo je nedostajalo da skupocjeni tim Al Nasra prekine seriju od šest pobjeda u nizu i to baš zbog revije promašaja Ronalda, koji je propustio četiri/pet izglednih šansi.

I prije i poslije vođstva preko Andersona Taliske u 32. minutu nekada najbolji fudbaler svijeta je promašivao, doduše golman Viktor Braga je blistao i Portugalca nije htjelo. Kada je tako kazna mora da stigne, piše SPortal.

Virđil Misiđan je utekao odbrani u 79. minutu i bio je to šok za goste iz Rijada. Srećom, tim Luisa Kastra se brzo vratio.

Taliska je ponovo bio u centru pažnje, iznudio je penal tako što je jednog defanzivca domaćih napucao u ruku, a Ronaldo realizovao penal za pobjedu.

I proslavio ga glasnim urlikom za novu pobjedu Al Nasra, kojom je došao na bod od vodećeg tandema u saudijskoj ligi poslije osam kola – Al Tavona i Al Itihada.