ČOVJEK TROFEJ Ronaldo preko Sergeja došao do nove titule (VIDEO)

Fudbaleri Al Nasra prvi put u klupskoj istoriji osvojili su arapsku Ligu šampiona uprkos tome što su utakmicu završili sa devetoricom igrača.

Kristijano Ronaldo

Ekipa iz Rijada je u gradskom okršaju poslije produžetaka u finalu pobijedila velikog rivala Al Hilal rezultatom 2:1 (1:1), a oba pogotka za Al Nasr postigao je Kristijano Ronaldo. I to sa igračem, odnosno dva manje.

Al Hilal je poveo na „King Fahd“ stadionu u Rijadu u 51. minutu golom Brazilca Mišela na aistenciju sunarodnika Malkolma, a onda je uslijedila nevjerovatna završnica. Al Nasr je u 71. minutu ostao sa desetoricom na terenu zbog isključenja Al Amrija, a samo tri minuta kasnije Ronaldo je izjednačio.

Ekipa legendarnog Portugalca je od 78. minuta na raspolaganju imala samo devetoricu fudbalera jer je direktan crveni karton dobio i Al-Bušail. Al Hilal je preuzeo potpunu kontrolu, napadao je iz svih oružja, međutim, rezultat se nije mijenjao i ušlo se u produžetke.

Ronaldo je bio strijelac u četvrtfinalnoj, polufinalnoj i finalnoj utakmici arapske Lige šampiona.

Čovjek odluke po ko zna koji put u karijeri bio je 38-godišnji Ronaldo, koji je u 98. minutu po drugi put matirao Al Ovaisa za 2:1. Pet minuta kasnije isključen je i trener Al Nasra Luis Kastro, navodi Sport klub.

Ipak, Al Hilal srpskog reprezentativca Sergeja Milinković-Savića i pored ogromne brojčane prednosti nije uspio makar da izjednači, a nevjerovatan je podatak da je Al Nasr imao čak 12 udaraca u okvir gola od ukupno 15 pokušaja. Al Hilal se zaustavio na samo pet udaraca u okvir gola.