ODLIČNI BORAC Furiozan start za plasman na finalni turnir

Rukometaši Borac Mtela plasirali su se na finalni turnir Kupa Bosne i Hercegovine. Oni su i u revanš utakmici savladali dobojsku Slogu 34: 22(23:10).

FOTO D.DRAGIČEVIĆ/RAS SRBIJA

Putnik na završni turnir je bio odlučen već u uvodnim minutama. Naime, Banjalučani su kaznili veliki broj tehničkih grešaka Sloge, što je uz jaku odbranu donijelo lagane golove domaćem timu. Ekipa Mirka Mikića je povela 8:0, a zatim je do polovine prvog dijela imala 11:1. Do odlaska na odmor Borac je došao do 23:10.

U nastavku je trener Mirko Mikić pružio šansu igračima sa manjom minutažom, a Sloga je to iskoristila da smanji zaostatak. Iako je trener Borca vratio i neke iskusnije igrače domaći tim je bio 10 minuta bez gola, pa je dobojski klub smanjio na 26:18.

Prazan hod domaćih prekinuo je Nikola Jeremić, a zatim su golovima Đorđa Ćelića i Marka Lukića Banjalučani opet otišli na dvocifrenu prednost.

U pobjedničkom timu Vukašin Rakocija je imao 7, Miloš Nježić 6, a Nikola Jeremić i Bojan Rađenović po 4 gola. Kod Sloge Nikola Knežević je imao 7, a Arsenije Bubić 5 golova.