Oporavak od blamaže i Engleza: Orlići teškom mukom do pobjede u Sjevernoj Irskoj

Srbija je poslije katastrofalnog poraza od Engleske koji će crnim slovima ostati upisan u istoriju domaćeg fudbala, uspjela da sa Ostrva donese tri boda.

Slavili su Orlići na gostovanju Sjevernoj Irskoj, uz ne baš najbolju partiju, ali pamtiće se samo tri boda 2:1.

Počelo je dobro po selekciju Dušana Đorđevića, koja je povela golom Vladimira Lučića u 15. minutu.

Bila je to akcija upravo u Lučićevom stilu, ušao je fudbaler Crvene zvezde u protivnički šesnaesterac, “zalomio” čuvara i šutirao je čim je za to imao priliku, vrlo precizno.

Uslijedio je mirniji dio igre, do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja. A potom su Orlići sami sebi napravili ogroman problem.

Tačnije, učinio je to Marko Lazetić, koji je u trenutku dok je Srbija započinjala napad, a lopta bila kod golmana Veljka Ilića, bez ikakve potrebe odgurnuo protivničkog igrača u svom šesnaestercu.

Dobio je Lazetić žuti karton, a Sjeverni Irci jedanaesterac, u toj situaciji fudbaler Srbije je još i dobro prošao. Siguran sa bijele tačke za izjednačenje bio je Mekgakin u 51. minutu.

Postala je utakmica potom prilično nervozna i rastrzana, a u takvom odnosu snaga ipak se Srbija nešto bolje snašla. U 82. minutu Pantović je uspio da umakne odbrani domaćina, u jednom trenutku možda i igrao rukom, ali se potom sjajno snašao i nogom je samo ćušnuo loptu u protivničku mrežu. Ispostavilo se za vrlo važan trijumf.

Naredna dva meča mlada reprezentacija Srbije odigraće kao domaćin, najprije u Bačkoj Topoli protiv Engleske 18. novembra, potom tri dana kasnije protiv Luksemburga, prenosi Sport klub.