Ostalo

Veliki haos u Hrvatskoj: Dalić udario na državu zbog selektora rukometne reprezentacije

Rukometaši Hrvatske uspjeli su da osvoje bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, a do ovog uspjeha vodio ih je selektor Dagur Sigurdson, koji je u jednom trenutku digao glas na EHF zbog načina na koji je organizovan turnir.

Veliki haos u Hrvatskoj: Dalić udario na državu zbog selektora rukometne reprezentacije
FOTO: MARTIN DIVISEK/EPA

Naime, smetalo je Sigurdsonu kako su tretirani njegovi igrači, pa je na kraju i bojkotovao EHF, te je dobio podršku hrvatske javnosti.

Upravo zbog toga došlo je do velike bure u Hrvatskoj i selektor fudbalske reprezentacije, Zlatko Dalić, riješio je da digne glas i žestoko oplete jer smatra da nije dobio podršku kada je riješio da se suprotstavi ljudima iz FIFA.

– Sigurdson i ja isto smo postupili. Ja sam to učinio prije četiri godine i kada sam to učinio, niko me nije podržao. A sada kada je to napravio stranac, svi su ga podržali. Dobro je to Sigurdson napravio, svaka mu čast na hrabrosti – počeo je priču Dalić za Večernji list, pa dodao:

Pročitajte još

– U tri godine zaredom napravio sam možda i veću stvar bojkotujući izbor FIFA za fudbalera godine, jedini u svijetu, ali nisam zbog toga imao podršku naših medija; provlačilo se pitanje zašto to radim kada samo štetim, a kada to učini stranac, onda je zaključak – bravo, super, samo tako treba! Međutim, ponavljam: Sigurdsonu svaka čast, čestitam mu na tom postupku – istakao je Dalić.

Takođe je naglasio da je Islanđanin vrhunski trener.

– Sigurdson je vrhunski trener i stručnjak. Došao je u Hrvatsku da bi nešto napravio, u tome je uspio i svaka mu čast na tome. Ali i hrvatski su selektori osvajali medalje s Hrvatskom, Červar, Goluža, Babić… Dakle nije Sigurdson ostvario nešto što neko pre njega već nije – poručio je Dalić.

Dagur Sigurdson
FOTO: JOHAN NILSSON/EPA

Zatim je dodao i sljedeće.

– Velike čestitke našim rukometašima na ovom uspjehu. Nekako mi sve ovo liči na priču naše fudbalske reprezentacije, koliko ih u rukometnim institucijama ne cijene, ne doživljavaju, koliko ih pokušavaju sputati, zaustaviti na svakakve načine – od smještaja i putovanja do ishrane, a opet ti momci, sa svojim selektorom, pokazuju naš prkos, inat, ponos, domoljublje… Premali smo, mi smetamo velikim silama, za njih je bolje da nas nema, ali eto – opet nas nisu uspjeli zaustaviti. Naši momci bili su borbeni, hrabri, pravi ratnici, svaka im čast na tome i oni su osvojili još jednu medalju – zaključio je Dalić.