Ostalo

"Ostajemo u borbi do kraja" Ferstapen presrećan nakon pobjede na VN Katara

Aktuelni svjetski prvak u šampionatu formule 1, vozač Red Bula, Holanđanin Maks Ferstapen, izjavio je da je večerašnja pobjeda za Veliku nagradu Katara ostvarena zahvaljujući pametnoj odluci ekipe da u ranoj fazi trke na stazi Losail zamijene gume, preneo je BBC.

Maks Ferstapen slavi pobjedu u Kataru
FOTO: ALI HAIDER/EPA

Ovo je bila nevjerovatna trka za nas, donijeli smo pravu odluku kao tim da uđemo u boks dok je bezbjednosni auto bio na stazi. To je bila pametna odluka. Presrećan sam što sam pobijedio ovdje, ostajemo u borbi do kraja, rekao je Ferstapen, koji je na VN Katara stigao do 70. trijumfa u karijeri.

Drugo mjesto u Kataru zauzeo je vozač Meklarena, Australijanac Oskar Pjastri, a treće mjesto pripalo je Špancu Karlosu Saincu iz Vilijamsa.

Četvrto mjesto na trci u Kataru zauzeo je vodeći u generalnom plasmanu, Britanac Lando Noris iz Meklarena.

Noris je zadržao prvo mjesto u generalnom plasmanu vozača sa 408 bodova. Ferstapen je preuzeo drugu poziciju sa 396 bodova, dok je Pjastri pao na treće mjesto sa 392.

Posljednja trka u šampionatu F1 biće vožena 7. decembra za Veliku nagradu Abu Dabija.

Pročitajte još

Ferstapen je govorio i o šansama da osvoji petu uzastopnu titulu.

– Sada je to moguće (nova titula), ali vidjećemo. Ne brinem se previše oko toga – istakao je vozač Red Bula.

Pred posljednju trku računica je jasna; Noris mora da završi na podijumu, ako želi da osvoji titulu, dok Maks Ferstapen mora da trijumfuje.

Oskar Pjastri, ako hoće da osvoji titulu, mora da trijumfuje, ali onda moraju da se dese i još neke nevjerovatne stvari.