Ostao bez glavnog žrijeba: Međedović poražen u prvom kolu kvalifikacija u Bazelu

Srpski teniser Hamad Međedović ispao je u prvom kolu kvalifiakcija za ATP turnir u Bazelu.

Od Međedovića je u tri seta bolji bio 161. igrač svijeta, Benjamin Hasan koji je slavio rezultatm 6:2, 5:7, 7:6 poslije dva sata i deset minuta igre.

Hasan je napravio brejk već u prvom gemu seta, propustio je jednu brejk loptu u petom gemu i do novog brejka došao u sedmom nakon čega je svojim servisom potvrdio osvajanje prvog seta. Nije Hamad imao nijednu šansu da se vrati u ovaj set.

U drugom dijelu meča je Međedović spasio dvije brejk lopte u petom gemu i uspio u 12. gemu da dođe do prvog brejka u meču koji mu je donio i izjednačenje u setovima, piše Sport klub.

U trećem setu je prvi priliku za brejk imao Hasan, ponovo u petom gemu, ali je Međedović uspio da je spase. Hamad je u desetom gemu, pri vođstvu 5:4 imao meč loptu, ali je Hasan bio smiren i uspio je da produži set sve do taj brejka u kome je bio bolji od srpskog tenisera.