Dan u znaku srpskih tenisera: Kecmanović i Međedović zakazuju finale u Gštadu

Srpsko finale moglo bi da se igra u Gštadu, ako Miomir Kecmanović i Hamad Međedović ostvare u subotu po još jednu pobjedu na turniru u Švajcarskoj.

Miomir Kecmanović se u petak vratio sa ivice ponora i ostvario je pobjedu nad kvalifikantom Zizuom Bergsom sa 6:4, 3:6, 7:5.

Srbin je u trećem setu zaostajao za rivalom sa 1:4 i 3:5, ali je pokazao hrabrost i kvalitet u završnici i plasirao se u polufinale.

Kecmanović će igrati svoje četvrto polufinale ove sezone, a protivnik u subotu će mu biti Albert Ramos-Vinjolas.

Španac će se takmičiti u svom 28. polufinalu, a osvojio je titulu u Švajcarskoj 2019. godine.

Dvojica tenisera sastatala su se prethodno u Kini 2019. godine na betonu – Španac je slavio u dva seta, navodi Sportal.

Za finale će se boriti i Hamad Međedović, koji je nastavio svoj impresivan niz pobedom nad četvrtim nosiocem Janikom Hanfmanom 6:3, 6:3.

Mlađani srpski teniser prvi put u karijeri će igrati polufinale nekog ATP turnira.

Sljedeći meč će igrati protiv Argentinca Pedra Kaćina, koji je takođe stigao do svog prvog polufinala pošto je savladao Haumea Munara rezultatom 6:3, 6:3.