VELIKI USPJEH Hamad Međedović u glavnom žrijebu Vimbldona (FOTO)

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u glavni žrijeb Vimbldona.

Hamad Međedović srpska open 2023

On je u posljednjem kolu kvalifikacija za treći grend slem u godini savladao Britanca Bilija Herisa sa 3:0, po setovima 6:4, 7:6 (6), 6:4, za dva sata i šest minuta igre.

Srbin je do prvog brejka na meču došao u trećem gemu, a onda do kraja prvog seta rutinski sačuvao svoj servis i slavio sa 6:4.

U drugom setu obojica tenisera sačuvali su svoj servis, te je pobjedniku odlučio taj-brejk. U njemu je 156. teniser na svijetu Međedović iskoristio drugu set loptu i poveo sa 2:0.

Treći set ličio je na prethodni sve do desetog gema. Srpski teniser vodio je sa 5:4. a  346. igrač planete Heris servirao za ostanak u meču. Popustila je koncentracija Britancu, Međedović je iskoristio treću brejk, ujedno i meč loptu i slavio sa maksimalnih 3:0, pišu Sportske net.

Ovo 20-godišnjem Hamadu Međedoviću biti premijerno učešće u glavnom žrebu Vilmbldona.