JOŠ JEDNA POBJEDA Kecmanović polako hvata zalet za Vimbldon

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale turnira u britanskom Istbornu.

Kecmanović udara lopticu

On je sa 2:0, po setovima 7:6 (6), 6:4, za sat i 25 minuta savladao Australijanca Aleksandra Vukića.

U prvom setu nije bilo brejkova, pa je o pobjedniku odlučio taj brejk u kojem se bolje snašao 41. na svijetu Kecmanović i slavio sa 8:6, iako je Vukić imao set loptu.

Loše je počeo drugi set za Srbina, protivnik mu je oduzeo servis već na startu, ali je Kecmanović u osmom gemu napravio brejk i izjednačio na 4:4. Tada je popustila koncentracija Vukiću koji je dozvolio da mu srpski teniser još jednom oduzme servis u narednom gemu i tako stigne do trijumfa, navode Sportske.net.

Protivnik Kecmanoviću u četvrtfinalu biće bolji iz duela između Čileanaca Nikolasa Jarija i Francuza Gregorija Barere koji je u toku.