OSVETA IGOKEE Ubjedljiva pobjeda Aleksandrovčana protiv Sparsa

Košarkaši Igokee pobijedili su sarajevske Sparse rezltatom 98:76 u odgođenoj utakmici 15. kola. Na ovaj način Aleksandrovčani su se, barem dijelom, revanširali za poraz koji su im Sparsi nanijeli minulog vikenda u finalu Kupa Bosne i Hercegovine.

Igokea je od početka kontrolisala utakmicu, a nakon deset minuta imala je osam poena poena viška (31:23), da bi do poluvremena otišla na dvocifrenu razliku. Ključna je bila treća četvrtina koju je Igokea dobila sa 25:12 pa je već tada pitanje pobjednika bilo riješeno.

Najefikasniji u Igokei bili su  Đorđe Simeunović i Sava Lešić sa po 19 koševa, a Evans je dodao 18 poena. U gostujućem timu, efikasniji od ostalih bio je Nejc Klavzar sa 17 koševa.

Nakon ovog trijumfa Igokea je izbila na drugu poziciju sa 30 bodova, tri više ima Široki koji ima i dvije utakmice više.