Panenka u 11. minutu nadoknade: Fudbaler Maribora se osramotio, Olimpija uzela pehar (VIDEO)

Olimpija iz Ljubljane osvojila je trofej Kupa Slovenije, jer je u finalu uspjla da pobijedi velikog rivala Maribor poslije produžetaka sa 2:1.

Marko Tolić panenka

Ipak, cijeli region priča o detalju iz sudijske nadoknade kada je Maribor imao penal i mogao sve da riješi, ali je sve završilo tragično po Mariborčane.

Maribor je u posljednjim sekundama regularnog dijela dobio penal i tada se činilo da će ova ekipa pobijediti.

Odgovornost sa bele tačke preuzeo je Marko Tolić koji je želio da bude heroj. Pokušao je da izvede “panenku” u 11. minutu nadoknade i ispostavilo se da je to bila najočajnija odluka koju je mogao da donese.

Golmana Olimpije ostao je na sredini gola i bez problema uhvatio loptu. Mariborčani su se držali za glavu jer nisu mogli da vjeruju šta je njihov saigrač uradio i u kom trenutku da tako nešto izvede.

Olimpija je iskoristila poklon i u produžecima osvojila pehar.