POZNAT EPILOG INCIDENTA U SLOVENIJI Dva teško povrijeđena igrača Mure, jedan sa opekotinama

Šestoro igrača Mure povrijeđeno je kada su navijači gostujućeg Maribora u drugom poluvremenu palili baklje i bacali pirotehniku.

Najgore su stradali fudbaleri Niko Kasalo i Tilen Ščernjavič, koji su teško povrijeđeni, dok je jedan od igrača zadobio opekotine, rekli su članovi uprave Mure na konferenciji za novinare.

Rezervni fudbaleri Mure zagrijavali su se ispred tribine sa gostujućim navijačima, a potom je neko bacio eksplozivnu napravu u njihovom pravcu, od čega su Kasalo i Ščernjavič pali na zemlju.

Podsjetimo, utakmica 21. kola slovenačkog prvenstva između Mure i Maribora otkazana je poslije 57. minuta utakmice pri rezultatu 0:2 za gostujući tim , prenosi Sportal.