PARTIZAN POVEO Crno-bijeli lagano do velike prednosti

Košarkaši Partizana pobjedom su otvorili polufinale plej ofa. U prvom meču Beograđani su prilično lagano savladali Budućnost 82:66 i poveli 1:0 u seriji.

Meč je prelomljen na startu druge četvrtine kada Partizan nije dozvolio gostima da gotovo četiri minuta postignu poen. Budućnost je samo na startu bila bolja povela je 10:4,ali su brzo ostali bez prednosti a crno-bijeli su napravili seriju 11:0 na startu drugog perioda. Tada su od 18:15 došli do 29:15 i već tad stekli veliku prednost.

U nastavku gosti su uspjeli samo jednom da zaprijete sredinom treće četvrtine kad su smanjili na minus sedam, ali je Partizan brzo odbio ovaj nalet. Budućnost je bila katastrofalna u šutu i veoma loša u organizaciji igre, gdje nisu uspjeli da pronađu rješenje za odbranu domaćih.

Imali su dmači i plus 19 (71:52) u posljednjem periodu nakon trojke Rade Zagorca.

U pobjedničkom timu Zek Ledej je imao 19 poena, dok je u timu Budućnosti Di Džej Sili ubacio 16 a Kobs 14 poena.

Željko Obradović je pred meč dobio priznanje za najboljeg trenera ABA lige za ovu sezonu.

Drugi meč je u nedjelju u Podgorici.U drugom polufinalu sastaju se Crvena zvezda i Cedevita Olimpija a prvi meč je u četvrtak.