Partizan se poigrao sa Bajernom: Top 8 je sve bliži, sa ovakvim navijačima SVE JE MOGUĆE

Veliku pobjedu upisali su košarkaši Partizana u 24. kolu Evrolige pošto su savladali Bajern u Minhenu sa 82:71.

Kevin Panter

Bila je to četvrta pobjed au nizu “crno-bijelih” koji sada imaju još veće šanse da se domognu plasmana među osam najboljih. Ekipa Željka Obradovića sada je na omjeru 13-11 i učvrstila se na sedmoj poziciji, bar do sutrašnjih utakmica.

Iako su igrali u Minhenu, Beograđani su imali ogromnu podršku, a pjesma Grobara u “Audi domu” orila se od prvog do posljednjeg minuta. Na krilima takve podrške Partizan je odigrao odličan meč i pokazao da je zreo za velike stvari. Najraspoloženiji je bio Matijas Lesor koji je postigao 16 poena uz sedam skokova i zaslužio nagradu za najkorisnijeg igrača meča.

Kevin Panter je postigao 19, a posebno raspoložen bio je u prvom poluvremenu. U drugom je ekspodirao i Džejms Naneli (15 poena) koji je pokrenuo veliku seriju na startu trećeg perioda kojom je praktično i riješeno pitanje pobjednika.