PARTIZAN STARTOVAO POBJEDOM Crno-bijeli preokretom u Kruševcu do bodova

Fudbaleri Partizana pobijedili su Napredak rezultatom 3:1 u utakmici prvog kola Super lige Srbije, a crno-bijeli su u ovom meču do tri boda došli poslije preokreta.

Prvo poluvrijeme nije bilo zadržajno, a kada su svi mislili da će se a odmor otići sa najnepopularnjim rezultatom 0:0 došlo je do promjene.

Napredak je u vođstvo došao u drugom minutu sudijske nadoknade prvog dijela. Nakon što je Asano loše ispucao loptu fudbaleri Napretka su je vratili u šesnaesterac, primio ju je Srđan Kočić koji je precizno šutirao u donji lijevi ugao gola Partizana za veliko slavlje domaćih.

Od prvog minuta nastavka trener Partizana Savo Milošević je reagovao, na teren je poslao Lazara Markovića, a u svlačionici je ostao Filip Stevanovović, a ova izmjena urodila je plodom već nakon tridesetak sekundi. Samo što se krenulo sa centra Natho je uputi milimetarski precizan pas u srce šesnaesterca, dobro je to pratio Marković koji je, lucidno, glavom smjestio loptu u mrežu Napretka.

Da nesreća nikad ne dolazi sama pokazalo se i u ovoj situaciji. Živković je poslije sudara sa Markovićem zbog povrede koljena morao da napusti teren. Samo nekoliko minuta kasnije zbog istog duela van terena je morao i fudbalre Partizana lazar Marković.

U 77. minutu zaprijetio je Partizan preko Ostojića koji je šutirao sa preko 30 metara, ali golman Napretka šalje loptu u korner. Pokušao je i Vitas samo minut kasnije ali je prečka zaustavila udarac Vitasa. Pritisak Partizana rastao je kako se bližio kraj meča

Zaprijetio je i Napredak iz jednog kontranapada u 83. minutu, ali je Mrkić, poslije dobrog driblinga šutirao preko gola. Samo dva minuta kasnije Natho šutira iz slobodnog udarca, a Jordanov loptu izbacuje u korner poslije kojeg Grujić, u najmanju ruku nakon čudne situacije, pokazuje na bijelu tačku. Povučen je Ostojić, a onda je Natho bio siguran realizator najstrože kazne za preokret.

Utakmica je završena minijaturom Sadika koji je nanizao nekoliko fudbalera Napretka, a onda je njegov udarac izblokiran. Na odbijenu loptu natrčao je Čolić i pogodio za konačnu pobjedu od 3:1.