PARTIZAN ZAVISI OD ZVEZDE Baskonija savladala Real i plasirala se u plej-in Evrolige

Košarkaši Baskonije pobijedili su Real u Madridu u pretposljednjem kolu Evrolige rezultatom 91:95.

Ovo znači da je Baskonija siguran učesnik plej-ina, a plasman Partizana zavisiće od utakmice Crvene zvezde i Efesa u Istanbulu. Ukoliko vječiti rival pobijedi, obezbijediće Partizanu odlazak u plej-in sa 10. mesta.

Real je u svom maniru startovao u ovoj utakmici, poveli su poslije prvih 10 minuta dvocifrenom razlikom, 27:17.

U nastavku je Baskonija uspjela da smanji zaostatak na šest poena pred pauzu. Rezultat na poluvremenu je bio 48:42.

Međutim, pauza je očigledno prijala gostima, koji su sredinom trećeg kvartala napravili seriju 13:2 i poveli. Prednost su sačuvali i u nastavku, Polovinom četvrtog perioda imali su čak sedam poena prednosti, ali su onda usledile dve trojke “kraljevića” za pola koša zaostatka.

Najbolji kod Baskonije bio je Hauard sa 34 poena, Kosteljo je postigao 19.

Hezonja je bio najefikasniji sa 18 poena, dok je Musa za Madriđane upisao 14.