(VIDEO, FOTO) NEDOVIĆEVA PARTIJA SEZONE Crvena zvezda na dominantan način stigla do 10. pobjede u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde upisali su veliku pobjedu pred svojim navijačima protiv ekipe Valensije u okviru 24. kola Evrolige.

Crveno-bijeli su slavili rezultatom 82:64.

Nakon odličnog meča i pobjede u Vječitom derbiju, odličan momenat su izabranici Janisa Sferopulosa prenijeli i na Evrloigu. Na krilima raspoloženih Nemanje Nedovića i Miloša Teodosića uspjeli da stignu do velike pobjede i vrate nadu u plasman u plej-of Evrolige.

Utakmica je startovala izuzetno tvrdo. I jedna i druga ekipa su se izuzetno mučili u prvoj četvrtini. Zvezda je preko Mitrovića dolazila do poena. Poslije je Valensija je stala u zonsku odbranu, za koju crveno-bijeli nisu imali rješenja.

Druga četvrtina je krenula čarobno. Ušao je Miloš Teodosić i od ničega napravio zlaton. Spajao je Tobija i Hangu sa košem i tako povećavao prednost svoje ekipe. Poslije im se pridružio i Nemanja Nedović koji je u drugoj četvrtini postigao 11 poena. Imali su domaći prednost i od 15 razlike. Ali Valensija je uspjela preko odličnog Džonsa da smanji rezultat na poluvremenu na pristojnih 39:30.

U drugo poluvrijeme je krenula Valensija sa puno energije i uspjela da smanji na 5 minuta razlike. Ali se ponovo pojavio večeras odlični Nemanja Nedović koji je za ukupno do tada 12 odigranih minuta postigao 24 poena. Poslije je ponovo ušao Teodosić i smirio situaciju i odveo crveno-bijele na siguran plus pred posljednjih 10 minuta.

U posljednjem kvartalu jedan od x faktora je bio Džavonte Smart sa 7 poena i trasirao pobjedu ka velikoj pobjedi. Održavala je Zvezda konstanti dvocifreni plus i privela utakmicu lagano do kraja.

Najefikasniji kod Crvene zvezde su bili Nemanja Nedović sa 27 poena, a pratio ga je Majk Tobi sa 11 poena, dok je kod Valensije najefikasniji bio Kris Džons sa 11 poena.

Ovo je Zvezdi 10 pobjeda u Evroligi uz 14 poraza, dok je Valensija sada na skoru od 12 pobjeda i isto toliko poraza.

Crveno-bijeli u petak igraju drugu utakmicu u sklopu duplog kola u petak protiv Barselone u petak na istom mjestu.

TOK MEČA

Crvena zvezda-Valensija 82:64

40. minut Zvezda je ubjedljivo slavila na kraju i upisala 10 pobjedu u Evroligi.

38. minut Zvezda gazi ka pobjedi, Jago dos Santos sa velikom hrabrošću u ovim momentima napada koš-

35. minut Uhvatila je Zvezda momenat, pogotovo Smart koji održava prednost svoje ekipe. Valensija je nervozna.

33. minut Ponovo prosipa Miloš Teodosić magiju na terenu i izmišlja poene svojim saigračima. Priključio mu se i Džavonte Smart sa svojim minijaturama.

Kraj 3/4

30. minut Zvezda odličnom odbranom i greškama Valensije pred kraj trećeg kvartala imaju solidnu prednost pred posljednjih 10 minuta.

28. minut Ponovo je Teodosić na terenu dao notu Zvezdinoh igri. Nekolika odlična pasa i asistencije su digle publiku i vratile prednost crveno-bijelih. Dok Valensija sada ima problema i da pogodi bacanje.

26. minut Ne daje Zvezda lake poene Valensiji, uglavnom ih postižu sa linije slobodnih bacanja. Dok na drugoj strani Nedović nastavlja odličnu partiju.

24. minut Ponovo se Zvezda vratila na plus 10. Pritiska Valensija, ali Sferopulsosvi momci nalaze rješenja.

22. minut Odlično otvaranje Valensije na startu drugog poluvremena, vezali su nekoliko poena iz reketa i smanjili prednost. Ali Nemanja Nedović je pogodio trojku i vratio Zvezdinu orednost.

Kraj 2/4

20. minut Probudila se Valensija pred kraj poluvremena koliko toliko prednost Zvezde. Crveno-bijele može da raduje odlična druga četvrtina Nemanje Nedovića koji je postigao 11 poena.

18. minut Priključio se i Nemanja Nedović sada. Ima srpski reprezentativac 7 poena. Crveno-bijeli u odličnom momentu.

16. minut Igra Zvezda sada kao sat. Sve funkcioniše u igri domaćina. Teodosić apsolutno sve radi na terenu, uz pomoć Hange, sada im se priključio i Nedović.

14. minut Kako igra Zvezda u ovim mometima. Duo Hanga-Teodosić je pokrenuo sve. Njih dvojica razigravaju sve i pogađaju. Ponovo tajm-aut traži Valensija.

12. minut Kada ne ide, tu je Teodosić. Razigrao je Tobija i Hangu i odmah preokrenuo stvari na terenu.Valensija je tražila odmah minut pauze. Zatim je i poslije tajm-auta Teodosić pogodio trojku.

Kraj 1/4

10. minut Prva četvrtina je bila izuzetno tvrda, Zvezda je pokazala velike probleme u napadu na zonsku odbranu Valensije.

8. minut Počeli su da pogađaju i jedni i drugi, nakon nešto lošijeg starta.

6. minut Džons je pogodio trojku za Valensiju, pa dvojku. Ali Jago dos Santos je reagovao dalekometnom trojkom.

4. minut Zvezda igra odličnu odbranu na početku meča, Valensija nema rješenja. Gedraitis je na asistenciju popravio rezultat.

2. minut Krenulo je tvrdo večeras, vidi se da su obje ekipe umorne. Mitrović je postigao prve poene na obruču za Zvezdu.

UOČI MEČA

Janis Sferopulos je u najavi utakmice istakao odbranu Valensije kao najveći adut.

– Valensija je tim koja ima dobre atlete, veoma su čvrsti. Imaju drugu najbolju odbranu u Evroligi. Moramo igrati našu igru, igramo na našem terenu. Moramo da napadati pametno na pravi način. Moramo dobro kretati loptu, imati “flou”, a defanzivno da budemo konstantni i prisutni. Da im ne dozvolimo da budu dobri u tranziciji. Šta god da urade – rekao je Sferopulos.

Aleks Mumbru je pohvali Zvezdinu kreativnost i napomenuo odličnu utakmicu protiv Partizana u Vječitom derbiju.

Crvena zvezda je odličan tim, igraju sjajnu košarku, iako su ispustili par utakmica. Protiv Baskonije su vodili sa 18 razlike u prvom poluvremenu, i juče su dominirali protiv Partizana sa 20 razlike u ABA ligi. Kada je tim sposoban da to uradi, znači da su na pravom putu. Imaju igrače koji mogu da poentiraju iz svih pozicija. Znamo da moramo da igramo odličnu odbranu kako bismo ih zaustavili. Oni su tim sa najviše igrača koji mogu da kreiraju, tako da je važno da naša odbrana bude takva da to zaustavimo. Takođe, moraćemo da kontrolišemo skok, pošto je to jedna od njihovih jačih strana. Svi moraju da se podignu ukoliko želimo da dobijemo ovu utakmicu – zaključio je Mumbru.