Zvezda "lak plijen" na gostovanjima: 0-6 van domaćeg parketa, alarm za uzbunu

Oduvijek je Crvena zvezda važila za tim koji je izrazito teško pobijediti na njenom terenu. Padali su i najbolji evropski klubovi pred njenom publikom prethodnih sezona, a biće tako i ove. Crveno-bijeli samo dva puta nisu slavili kod kuće. Ali na gostovanjima - nijednom.

Poraz od Valensije bio je šesti uzastopni za srpskog šampiona na strani od početka tekuće takmičarske godine u Evroligi. Tako nešto se timu sa Malog Kalemegdana nijednom nije desilo na najvećoj kontinentalnoj pozornici.

Zvezda je u sezonama 2015/16, 2021/22 i 2022/23 u prvih šest utakmica van svog doma izgubila pet. A, ove je padala u Kaunasu, Bolonji, “u komšiluku“ od Partizana, a gubila je i u Barseloni, Pireju i sada u Valensiji.

Trener Janis Sferopulos je posle meča zadržao igrače na timskom sastanku nešto duže no što je uobičajeno, da bi na konferenciji za medije izrazio nezadovoljstvo, što ne čini tako olako i često.

– Ne znam zašto nismo spremni da se borimo od prvog minuta, kao što je to bilo u trećoj četvrtini. O tome moramo da pričamo, da radimo na tome da budemo bolji tokom svih 40 minuta – kazao je grčki stručnjak.

Kada se podvuče crta, 4-8 u Evroligi dovoljno je dobar rezultat za tek 16. mjesto na tabeli u ovom trenutku. Na gostovanjima samo je berlinska Alba lošija (0-7). Nije naravno još ništa u potpunosti izgubljeno, dvije su pobjede razlika između 7. i 16. mjesta, ali da bi crveno-bijeli nastavili da se nadaju plasmanu među osam najboljih, moraće da pronađu način da pobjeđuju i na gostovanjima. I to brzo.

Možda se rješenje ukaže u Vitoriji protiv doskorašnjeg trenera tima sa Malog Kalemegdana Duška Ivanovića (petak, 20.30). Mada, jasno je da crveno-bijele čeka još jedan težak zadatak pred atletski moćnom ekipom kakva je Baskonija, koja igra sjajno otkako je crnogorski stručnjak stigao na klupu, piše mozzartsport.