Pjevci žive i bez Kejna: Pobjeda Totenhema u derbiju kola nad Junajtedom

Pjevci u derbiju drugog kola Premijer lige poslije bolje igre u drugom poluvremenu savladali Mančester junajted – 2:0.

Totenhem Mančester junajted

Bio je Mančester junajted bolji rival u prvom poluvremenu meča u Londonu, ali se odbrana Totenhema na čelu sa golmanom Vikariom nekako odbranila.

Imali su gosti nekoliko dobrih šansi, uglavnom preko Bruna Fernandeša i Garnaća. Najbolju u 36. minutu, kad je Portugalac morao bolje da reaguje iz prilično dobre situacije.

Mogli su Pjevci da kazne rivala već krajem prvog poluvremena, ali je Pedro Poro u 40. minutu pogodio prečku. Sa mnogo više angažovanja i želje zaigrali su momci koje sa klupe predvodi Angelos Postekoglu.

I to im se isplatilo već u 49. minutu, Kuluševski je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i ubacio loptu, odbrana Junajteda je nešto lošije reagovala, dovoljno da Sar zakuca loptu u mrežu Onane – 1:0.

Veliku priliku za izjednačenje propustio je samo tri minuta kasnije Antoni, koji je pogodio prečku. Ispostavilo se da gosti iz Mančestera do kraja meča bolju priliku nisu stvorili.

A Totenhem je mogao još koji put da zatrese mrežu velikog rivala i da možda i ranije riješi pitanje pobjednika. Da u jednoj akciji Son nije pretjerao sa driblinzima i da je ranije šutirao, ili da je Udogi iskoristio priliku, pa Sar i Bisuma nešto kasnije, dilema ne bi bilo, navodi Sport klub.

Ipak, kad je u 83. minutu poslije ubacivanja Perišiča Ben Dejvis samo vrhom kopačke zakačio loptu, potom je to učinio i Martinez za autogol, Totenhem je duplirao prednost – 2:0.