POBJEDA BUDUĆNOSTI Podgoričani se mučili, pred kraj slomili otpor Splita

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Split rezultatom 75:66 u utakmici 3. kola regionalne ABA lige.

Nešto bolje je budućnost ušla u meč što joj je nakon deset minuta donijelo pet poena prednosti, a višak je crnogorski predstavnik zadršao i na poluvremenu kada je vodio sa plu šest (44:38).

N tri minuta i 33 sekunde do kraja treće dionice Budućnost je imala plus osam (58:50), ali se gostujući sastav do odlučujužće dionice u potpunosti vratio u meč i prišao na samo dva poena manjka (60:58).

Držao je Split priključak u posljednjoj četvrtini sve do samog kraja kada se Budućnost sa četiri vezana koša Marka Jagodića-Kuridže odvojila na plus sedam, na minut i 37 sekundi do kraja meča. Ovo je bilo dovoljno da budućnost uće u miran finiš i doće do trijumfa.

Tim iz Podgorice predvodio je Marko Jagodić Kuridža koji je postigao 18 poena dok je 12 dodao Džastin Kobs. Darko Bajo je bio najefikasniji u Splitu sa 20 poena.