Pobjeda Dervente za opstanak, Slaviji bod protiv Izviđača

Rukometaši Dervente napravili su veliki korak ka opstanku nakon što su na svom parketu deklasirali Goražde 40:29, dok je vrijedan bod osvojila i Slavija koja je spriječila Izviđač da osvoji titulu i remijem 27:27 povećala šanse za opstanak.

Derventa je na krilima Vlade Draganića koji je postigao 11 golova bila superiorna na svom parketu i napravila je prednost pred dva poslednja kola. Biće im potreban bod u 26. kolu protiv Borca da i teoretski osiguraju opstanak jer su slobodni u narednom kolu. Slavija je imala i napad za pobjedu protiv Izviđača ali na kraju je osvojila bod.

Rukometaši Borac Mtela ostvarili su ubjedljivu pobjedu u prvom meču 24 kola. Oni su u dvorani Borik savladali Bosnu 33:17, a trener Bojan Unčanin je iskoristio šansu da na ovom meču pruži šansu mlađim rukometašima i onima koji su imali manju minutažu tokom sezone.

Banjalučani su na poluvremenu imali samo dva gola prednosti 14:12, ali su u nastavku zaigrali  puno bolje prije svega u odbrani,pa su gosti postigli svega pet golova za 30 minuta. Najefikasniji u pobjedničkom timu su bili Haris Buljina sa osam, dok su Marko Ćeranić i Miloš Nježić po sedam golova. Do kraja šampionata očekuju ih dueli protiv Dervente i Goražda pa onda ono najbitnije završnica Kupa BIH

Rezultati 24. kola: Borac m:tel Bosna (S) 33:17, Vogošća – Bosna (V) 25:23, Zrinjski – Konjuh 33:24, Maglaj – Sloga 28:25, Derventa – Goražde 40:29 Slavija – Izviđač 27:27, Slobodan: Kakanj

Plasman: Izviđač 58, Vogošća 55, Zrinjski 45, Borac 43, Konjuh 34, Maglaj 33, Bosna Visoko 32, Sloga 32,Derventa 28 , Slavija 26, Goražde 23, Kakanj 7, Bosna Sarajevo 7.