POBJEDA LETONACA Bivši igrači Partizana režirali preokret protiv aktuelnog šampiona svijeta (VIDEO)

Košarkaška reprezentacija Letonije napravila je iznenađenje na startu druge faze takmičenja na Mundobasketu, pošto je savladala branioca titule, selekciju Španije sa 74:69.

Davis Bertans

Duel dvije ervopske selekcije protekao je u velikoj borbi, gdje su ekipe tokom čitavog meča igrale u serijama, a riješen je u neizvjesnoj završnici u kojoj je presudio dalekometni šut Letonaca, piše Sportal.

Nakon vrlo izjednačenog prvog poluvremena, tokom čijeg smo najvećeg dijela gledali rezultatsku klackalicu, selekcija selektora Serđa Skariola je u trećoj došla do prve opipljivije prednosti (56:44) i činilo se da je tu možda i prelomila susret na svoju stranu.

Tako međutim nisu mislili Letonci koji su na pet minuta prije kraja dohvatili egal, a zatim u finišu došli i do potpunog preokreta.

Letonci su u posljednjih deset minuta pogodili čak četiri trojke, koliko i u prethodne tri dionice, što je napravilo razliku u njihovu korist i na kraju im donijelo veliki trijumf kojim su povećali šanse za plasman u četvrtfinale planetarnog šampionata.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Davis Bertans sa 16 poena, dok je Rodions Kuruc je dodao 13 uz osam skokova. Obojica su inače bivši igrači Partizana. Kod Španije je najistaknutiji bio Vili Ernangomes sa 14 poena, dok su dvocifreni bili i Usman Garuba, odnosno Dario Brizuela sa po 11 poena.