EPSKO PONIŽENJE Negativan rezultat koji ulazi u istoriju košarke, i to na Svjetskom prvenstvu (VIDEO)

Reprezentacija Libana poražena je od Španije na U19 Svjetskom prvenstvu u košarci rezultatom 20:102 i tako postavila rekord sa najmanje datih poena na jednoj utakmici šampionata svijeta.

Španija Liban

Libanci su katastrofalno igrali svaku četvrtinu, prvu su izgubili čak 29:2 dok je na poluvremenu na semaforu stajalo 62:6. Španci su nastavili da “gaze” protivnika i tako se plasirali rutinski u četvrtfinale.

Prethodno ovaj neslavan rekord držala je Obala Slonovače koja je bila poražena od reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 29:88, navodi Sportal.

Karim Rtail je bio najbolji strijelac Libana sa 8 poena (3/9 za 2, 0/5 za 3 i 2/2 sa linije penala), a dodao je još i tri skoka, dvije blokade, četiri izgubljene lopte i imao je -2 indeks korisnosti.

Liban je imao katastrofalne procente šuta, pogodili su samo 8 od 55 šuteva iz igre od čega su za tri poena šutirali 1/16.

Najefikasniji u Španiji bio je Serhio De Larea Asenjo koji je imao 23 poena, 5 skokova,4 asistencije i čak 6 ukradenih lopti uz indeks korisnosti 27.