KOMŠIJE NAPRAVILE SILOVITU UVERTIRU Španija osjetila bijes hrvatskih rukometaša, treća reprezentacija svijeta skroz nemoćna

Rukometna reprezentacija Hrvatske savladala je Španiju 39:29 u meču grupe B na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

U grupi C u kojoj je i Srbija, Mađarska je u neizvjesnom duelu porazila Crnu Goru 26:24 i meč sa našom selekcijom čeka kao lider grupe.

Srbija je, podsjetimo, u krajnje dramatičnoj završnici ispustila pobjedu protiv Islanda u na otvaranju grupe C (27:27).

Najjači utisak drugog dana kontinentalnog šampionata ostavila je, ipak, Hrvatska koja je u derbiju deklasirala zvanično treću reprezentaciju na svijetu. Španci su vidjeli moć selekcije naših komšija koja je već do poluvremena kada je bilo 18:14 nagovijestila u kom pravcu će se kretati ova utakmica.

Drugo poluvreme bilo je još ubjedljivije od strane Hrvata koje su predvodili Mario Šoštarić i Ivan Martinović sa po osam golova.

Hrvatska je sve vrijeme kontrolisala dešavanja na terenu, u prvom poluvremenu vodila je i šest razlike (najveća prednost u tom dijelu) dok je u nastavku, uz još sigurniju partiju, razlika išla i do 11 golova.

Španci, jednostavno, danas nisu bili spremni da pariraju super raspoloženim reprezentativcima Hrvatske.

Aleiš Gomes Abelo bio je jedina svijetla tačka kod Španaca sa osam golova, prenosi B92.