HRVATI NAKON PREOKRETA ELIMINISANI SA PRVENSTVA Island se raspucao u drugom poluvremenu i poslao kockaste kući

Rukometaši Islanda ubjedljivo su savladali selekciju Hrvatske rezultatom 35:30 (16:18) u trećem kolu druge faze Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Na taj način su Hrvati eliminisani, dok će Island pokušati u posljednjoj rundi, uz ostale rezultate, da se izbori za olimpijske kvalifikacije.

Selekcija koja se provukla u prvoj fazi turnira ispred Srbije raspucala se ovog popodneva protiv “kockastih”.

Hrvatska je imala prednost od 8:4 u osmom minutu, a na poluvremenu je razlika pala na +2 (18:16).

Međutim, u drugom poluvremenu se dešava potpuni kolaps igre reprezentacije Hrvatske, a Island se raspucao kao nijednom u dosadašnjem toku prvenstva.

Do otprilike sredine drugog dijela se igralo gol za gol, a onda Hrvati ulaze u problem i ne uspijevaju da postignu gol punih osam minuta.

Blistao je u tim momentima golman Gustafson, koji je meč završio sa 13 odbrana.

Skandinavci su to iskoristili i serijom 6:0 riješili meč u svoju korist i prvi put u istoriji velikih nadmetanja savladali Hrvatsku.

Island sada ima dva boda i u posljednjem kolu će se oprostiti od takmičenja utakmicom protiv Austrije.

Hrvati ostaju na jednom bodu, prenijetom iz prve faze, a turnir će završiti duelom protiv domaćina Njemačke, prenosi B92.