AUSTRIJA NIJE IMALA SNAGE ZA POTPUNI PREOKRET Sjajni Islanđani ostvarili trijumf i ostavili obje ekipe bez polufinala

Rukometaši Islanda su savladali Austriju rezultatom 26:24 u posljednjem kolu grupe 1, te su izbacili obje ekipe iz borbe za polufinale.

Islanđani su odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme i nakon 30 minuta su imali prednost od čak šest golova razlike (14:8).

No, na početku drugog poluvremena kao da je neka druga ekipa izašla na teren. U prvih 15 minuta drugog poluvremena Austrijanci su napravili nevjerovatnu seriju 8:1, te su poveli sa 16:15.

Od tog trenuta se igralo gol za gol, a u 53. minuti Islanđani su poveli sa 22:20.

U posljednjih pet minuta ušlo se pri rezultatu 23:23, a Islanđani su s igračem manje poveli sa 25:23 dvije minute prije kraja meča, a kada je Kristjansson pogodio sedmerac za 26:24 minutu prije kraja bilo je jasno da obje ekipe ispadaju iz utrke za polufinale.

Naime, Austrijancima je trebala bilo kakva pobjeda, a Islandu pobjeda dvocifrenom razlikom kako bi ostali u trci za polufinale, prenosi Klix.