Ostalo

(VIDEO, FOTO) ŠVEĐANI ISPUSTILI POBJEDU Francuzi se digli iz pepela i nakon produžetaka otišli u finale Evropskog prvenstva

Rukometaši Francuske plasirali su se u finale Evropskog prvenstva, nakon što su u produžecima savladali reprezentaciju Švedske.

Francuzi su na nevjerovatan način izborili produžetak, u posljednjem sekundu meča, a nakon toga iskoristili psihološku prednost i slavili rezultatom 34:30

U serijama se igralo većinom ovog duela, a nakon početne prednosti od 4:3 za Šveđane, uslijedio je niz Francuza pa su tako nakon 15 minuta Trikolori vodili sa 9:4, a nakon toga i 13:6, što je bila najveća prednost na meču.

Nisu imali nikakvu ideju u napadu Skandinavci, pa se na pauzu nakon 30 minuta otišlo rezultatom 17:11 za Francusku. I činilo se da će imati lak zadatak da sačuvaju prednost i odu u finale.

Ipak, potpuno su stali Francuzi u drugom poluvremenu. Uspjeli su Šveđani da se vrate u potpuni egal, serijom 7:1, pa je aktuelni šampion Evrope neočekivano došao do izjednačenja., a nakon toga i preokreta u posljednja dva minuta meča. Briljirao je na golu Andreas Palička iskusni golman koji je začarao mrežu i zablistao u ključnim trenucima meča, a ukupno je imao 15 odbrana.

Ipak tu nije bio kraj. Francuska je na nevjerovatan način došla do izjednačenja. U posljednjem sekundu meča Eloim Prandi je iz deveterca potegao i poslao loptu pod prečku i na nevjerovatan način izborio produžetak Trikolorima, a konačan rezultat regularnog dijela meča bio je 27:27. Treba napomenuti da su 20 sekundi prije kraja Šveđani izgubili loptu i tako na nevjerovatan način ispustili pobjedu.

Ipak, iskoristili su psihološku prednost Francuzi, a apsolutni heroj jeste lijevo krilo Dilan Nai, koji do tada nije postigao niti jedan pogodak, a onda sa krila dva puta uzastopno trese mrežu Paličke. Nisu uspjeli da se vrate nakon šoka Šveđani, a Francuska je po ko zna koji put pokazala da se nikada ne predaje.

Najefikasniji igrač Šveđana bio je Feliks Klar sa devet golova, dok je na drugoj strani Hugo Deska postigao osam golova.

Trikolori će se u finalu sastati sa pobjednikom meča Njemačka – Danska koji je na programu od 20.30.