Osigurali kvalifikacije za OI: Fenomenalna Slovenija nanijela prvi poraz Danskoj

U meču posljednjeg kola Grupe 2 glavne runde Evropskog šampionata u Njemačkoj Slovenija je pobijedila Dansku 28:25.

Nije Slovencima ova pobjeda značila sa aspekta borbe za polufinale Evropskog prvenstva. Ali ovom pobjedom ekipa Uroša Zormana obezbijedila je učešće u kvalifikacijama za Olimpijske igre, što i jeste bio glavni cilj ekipe.

Ipak, pobjeda nad, možda i najjačom svjetskom reprezentacijom današnjice, sama po sebi ogromna je satisfakcija. Ekipa Uroša Zormana potpuno je zaslužila trijumf protiv ekipe koja je do sada imala maksimalan učinak i obezbijedila polufinale.

Vodila je od samog starta, imala i +3 na poluvremenu – 17:14. Imala je samo jedan slab period i tada je Danska došla do preokreta. Napravili su Danci u prvih 10 minuta drugog dijela seriju 6-1 i poveli 20:18. Ipak, Slovenija se digla sa dva gola, uspjela da zadrži koncentraciju i na kraju u završnici slomi velikog favorita.

Kod pobjednika najefikasniji Kristijan Horzen sa šest golova, dok je jedan manje postigao Aleks Vlah. Na drugoj strani po šest golova postigli su Kirkeloke i Jorgensen, navodi Sport Klub.