RUMUNKE PREJAKE Rukometašice Srbije upisale drugi poraz na Svjetskom prvenstvu

Rukometašice Srbije poražene su od selekcije Rumunije 37:28 u meču drugog kola Svjetskog prvenstva.

Od starta Srpkinje nisu ličile na tim koji je vodio skoro čitav meč protiv šampiona Danske i odigrao egal i neizvjesnu završnicu. Umjesto dostojnog otpora i novog neizvjesnog meča, Rumunke su od starta demonstrirale silu i došle do vođstva koje su do kraja uvećale.

Rukometašice Srbije u prvih nekoliko minuta nije znalo šta ga je snašlo, a poslije svakog neiskorišćenog napada, slijedila je kazna rivala. I kada je Srbije uspijevala da dođe do gola, Rumunke su brzim kontrama lako dolazile do gola i “cijepale” mrežu Srbije. Posebno su se istakle Bukeši, Laslo i Pintea.

Koliko je Srbija bila inferiorna, vidi se i po tome što je primila čak 17 golova za dvadesetak minuta, dok je protiv Danske primila 10, a postigla 12 za cijelo poluvrijeme.

U nastavku, Srbija je u prva tri minuta postigla četiri, a primile dva gola. Poslije sedam minuta igre u drugom dijelu, Srbija prilazi na 19:22, poslije gola Stamenić.

Ali, taman je Srbija pronašla igru i vratila se u meč, uslijedila su dva isključenja. Rumunija dobija i tri sedmerca, poslije kojih vraća prednost na +7, i 26:19, piše Telegraf.

I pored toga, Srbija je uspjela da dođe do golova, zaigra bolje, a sve to nije bilo dovoljno da se zaustave raspoložene Bukeši i Pintea. Tako, i drugi meč na Svjetskom prvenstvu Srbija završava porazom. Posljednji meč u grupi, Srbija će odigrati u utorak protiv Čilea. Ako Srbija pobijedi u tom duelu, ide u nastavak takmičenja, ali bez bodova.