BRONZA ĆE U SKANDINAVIJU Rukometaši Švedske savladali domaćina u borbi za 3. mjesto

Rukometaši Švedske doživjeli su klasičan nokaut od Francuske u polufinalu Evropskog prvenstva, ali su uspjeli da se oporave, uspjeli su da pobijede Njemačku sa 34:31 (18:12), stigli su do bronzane medalje i mjesta na Olimpijskim igrama u Parizu.

Švedska je uspjela da preboli težak poraz od Francuske u polufinalu. Skandinavci su uspjeli da spreme za utakmicu protiv Njemačke, za bronzanu medalju i mesto na Olimpijskim igrama, iako su protiv Francuske imali pobjedu u rukama, imali su plasman u finale u rukama, Pariz, ali…

Šveđani su sjajno otvorili meč. Odbrana je bila na visokom nivou, briljirao je ispred gola Andreas Palička koji je imao osam odbrana, pa je Švedska na poluvremenu vodila sa 18:12.

Sebastijan Karlson je postigao četiri, Feliks Klar tri, Džonatan Karlsbogard i Džim Godfridson po dva gola. Kod Njemačke, raspoloženi za igru u napadu, bili su Julijan Koster sa tri, Filip Veber i Janik Kolšajber sa po dva gola, piše Sport klub.

U nastavku meča, Njemačka je na krilima navijača nastojala da stigne do egala. Na sedam minuta prije kraja, imala je minus od jednog gola – 29:30, ali je Palička ponovo „spustio roletnu“, Švedska je pobjegla na 32:29, a zatim mirno privela meč kraju.

Njemačka se sada okreće kvalifikacijama za Olimpijske igre. Nijemci će biti u grupi sa selekcijama Hrvatske, Alžira i Austrije, a dvije selekcije će izboriti mjesto na Igrama.